Kozlovsky

Рекордні фальсифікації: які сигарети найбільше підробляють в Україні Волинь 24 новини Волині та Луцька

День народження є одним з найважливіших свят в житті кожного з нас, це день коли ми народилися. Свято дня народження у багатьох асоціюється з безліччю подарунків, тортом зі свічками, і величезною кількістю привітання з днем народження. Які ми чуємо у наш святковий день, це свято дитинства у яке ми повертаємося цього дня. Використання будь яких матеріалів, роміщення на сайті, дозволяється лише при умові посилання на newsmakers.com.ua.

Ці дані збігаються з тими, які публікувало ДБР у своїй новині про розслідування дій працівників Вінницької та Одеської митниць, які не виявили сигарет поміж цукерками. Навіть у період президентства Віктора Януковича “тінь” становила всього 9,2%. Козловський Григорій Петрович у своїх деклараціях зазначав, у 2020 році його дохід становив понад 36 млн. Зокрема майже 6,5 мільйона гривень він отримав від підприємницької діяльності. У 90-х роках фабрика належала американській компанії RJ.

Він виступає за підвищення акцизу і бачить у цьому позитивні наслідки для України. «Тепер Європейський Союз має унікальну можливість зупинити потік контрабандних сигарет. Українська адміністрація при президенті Зеленському налаштована вирішити цю проблему.

Нехай життєва енергія вирує в крові сильніше кожен день. Ще з дитинства ми усі пам’ятаємо як у цей святковий день нас з днем народження вітають усі нам близькі люди. Які дарують чудові слова привітання з днем народженням і ми неначе діти радіємо кожному сказаному слову. У цей святковий день коли збираються друзі і рідні нам люди за одним столом, прийнято говорити тости з днем народження для дорого нам іменинника.

Після зростання ставок у 2018 році на 30% — додаткові надходження становили лише 10%. Експерти з боротьби з контрабандою серед нелегальних шляхів виділяють ще морський. Іноді судна здуває на мілину, і тоді вдається схопити якусь поставку. Але нелегальний прибуток від такого морського способу відправлень може в 10 разів перевищувати сухопутний.

З полів півдня Тернопільщини сировина потрапляє на ферментаційні фабрики ТОВ «ПАРТНЕР – ОВЕРСІЗ» та ТОВ «ОУШЕН ЛТД» у Борщеві, які були внесені Верховною Радою до переліку виробники тютюнових виробів без ліцензії, але із зареєстрованим обладнанням. За даними Kantar, у 64% виявленої нелегальної продукції Duty Free зазначено, що її виробником є Винниківська тютюнова фабрика (Львівська область, власник – Григорій Козловський). На думку експертів, якби держава хотіла прикрити ці схеми, то зробила це давно. Учора правоохоронці задокументували факт отримання фігурантом кримінального провадження підакцизних товарів у поштовому відділенні та провели обшук автомобіля. Під час перевірки виявили та вилучили пачок тютюнових виробів з марками акцизного податку Республіки Молдова та пачок без марок акцизного податку. Окрім того, серед вилученого 20 пляшок готової алкогольної продукції з акцизними марками з ознаками підробки, 40 літрів рідини з характерним запахом спирту та інші предмети, які можуть свідчити про незаконну діяльність.

Запропонувавши українському споживачеві дешевший продукт, наша фабрика змогла значно збільшити обсяги продажів і виробництва. Їм нарахували купу штрафів і вони просто пішли з ринку, не лишивши після себе навіть тієї інфраструктури, яка була до того. І лишилась фабрика, яка була найстарша в Україні – з 1779 року. Це друга фабрика при Австро-Угорській імперії, яку було збудовано і яка лишилась в не найкращому, так би мовити, стані.

  • Про це в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” заявив власник фабрики Григорій Козловський.
  • Замовляючи марку для сигаріл і потім здійснюючи доплату у відповідності до виробленої продукції (як сигаріл, так і цигарок з фільтром), фабрика може скоротити потребу в оборотних коштах до 2 місяців.
  • Кроме того, ВТФ вже не перший рік зловживає тим, що видає сигарети за сигарили, акцизні марки на які дешевше в 15 разів.
  • До 19 травня засновниками компанії зазначались Козловський і Свіщов та низка їх компаній, а директором був вказаний депутат Львівської міськради від «Європейської солідарності» Олексій Різник.

Український тютюновий ринок – сфера постійних скандалів та корупційних розслідувань. Офіційно, виробництво цигарок приблизно на 80% контролюється світовими тютюновими брендами, а на виробництво, що залишилося, припадають 2 українських виробника, яких постійно звинувачують у тютюновому контрафакті. Найбільшим із цих виробників і є Винниківська тютюнова фабрика. — Журналісти та ринкові аналітики повідомляли, що Винниківська тютюнова фабрика виробляє 62% нелегальних цигарок. Окрім Marvel це торгові марки Jin-Ling, Compliment, Strong, Lifa, LS, «Київ». Підприємство контролює одіозний бізнесмен та депутат облради Григорій Козловський, якого ЗМІ вже неодноразово звинувачували в причетності до контрабанди, хоч він і стверджував, що працює виключно за законом.

На вулиці Д.Лук’яновича,1 в Тернополі, відомій як резиденція «Поділля-Тютюн», яке згодом стало «Мегаполіс Україна» та «Тедіс», зареєстрована ТОВ «СООК С» Андрія Осадчого. Правоохоронці встановлюють осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення, а також джерела постачання алкогольного та тютюнового контрафакту. “На складі виробника знайшли 1,6 млн пачок сигарет без акцизної марки. За її словами, така схема дозволяє львівському виробнику недоплачувати акциз до державного бюджету на рівні грн на кожній пачці. До 19 травня засновниками компанії були вказані Козловський і Свіщов та низка їхніх компаній, а директором – депутат Львівської міськради від «Європейської солідарності» Олексій Різник.

За їхніми даними, у 64% виявленої нелегальної продукції Duty Free зазначено, що її виробником є Винниківська тютюнова фабрика (Львівська область, власник – Григорій Козловський). В Україні всього за кілька років контрабанда сигарет досягла історичного максимуму, в схемах замішаний цілий ланцюжок чиновників і бізнесменів. Водночас більшість схем лежить на поверхні і щоб їх припинити, достатньо лише внести зміни до кількох законів і посилити контроль. Профільний парламентський комітет на чолі з нардепом Данилом Гетманцевим на своєму рівні проблему вже порушили.

Тютюнові компанії “збирають валізи”: кому це вигідно і з чого все почалося

Ще за рік Григорій Козловський став генеральним директором ТОВ «Холдинг Гранд Готель». Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter. Про те, як працюють схеми і хто може за ними стояти, пише “Обозреватель“. Разом з ТОВ «СО’ОК» вони володіють фабрикою з виготовлення фруктових концентратів у селі Хотин Чернівецької області. Позиція редакції не завжди збігається із думкою авторів статей чи прямої мови.

Активи Центробанку Росії можуть передати Україні: Конгрес США зайнявся цим питанням

Вони також встановили, що тільки 2021-го з України було відправлено три такі ж баржі – у квітні, червні та липні. Якщо сигарети в Україні перебувають у режимі транзиту, вони можуть бути всередині країни без акцизів. Але замість реального транзитупартії тютюнових виробів просто продають без сплати податків. «Техно-буд-центр» був і залишається абсолютним фаворитом серед підрядників тернопільської Служби автодоріг, адже син попередника Миколи Довгошиї – Ігоря Раїнчука теж працював у «Техно-буд-центрі». Батькові Миколи Григоровича до 2018-го року належала фірма «Спец-буд стандарт», яка займається будівництвом доріг і заробляє на субпідрядах у «Техно-буд-центру».

Що робити українцям, яким приходять рахунки на оплату комунальних послуг за користування житлом, яке зруйноване, або у якому вони не мешкають. Що таке теплові насоси, чому їх активно використовують у ЄС і коли українці зможуть скористатися цим інструментом енергозбереження. Співрозмовник ЕП в уряді каже, що депутати скористалися позитивним ставленням до законопроекту і в останній момент “зашили” в нього цю правку. Тютюнові компанії почали стукати у всі двері і писати звернення у Верховну Раду, Кабмін, АМКУ, бізнес-асоціації.

Замовляючи марку для сигаріл і потім здійснюючи доплату у відповідності до виробленої продукції (як сигаріл, так і цигарок з фільтром), фабрика може скоротити потребу в оборотних коштах до 2 місяців. Мабуть, зайнявши нішу сигаріл, ми дуже сильно засмутили чотирьох мультинаціональних виробників цигарок. Однак законодавством передбачений механізм, відповідно до якого виробник цигарок може замовити найдешевшу марку, а по результатах виробництва подати уточнюючу декларацію і здійснити доплату, виходячи з продажу конкретної продукції. Основним напрямом використання акцизних марок для Вінниківської фабрики є сигаріли. На їхню думку, поясненням може бути скандал довкола вже колишнього заступника генпрокурора Олексія Симоненка.

Під час зняття вантажу пошкодився один із контейнерів, і звідти… посипалися сигарети. Видання припускає, що однією з причин може бути поїздка у січні цього року заступника генпрокурора Олексія Симоненка у відпустку до Іспанії на «Мерседесі» Григорія Козловського у супроводі його охоронця, через що прокурор був звільнений з посади. Отже, на полях «Аграрного краю» здебільшого вирощується тютюн і, як може переконатися читач, його там дуже багато.

Нагадаємо, що декілька днів тому футбольний клуб “Рух” і Григорій Козловський передали на потреби Збройних сил України безпілотники “Посейдон”. Футбольний клуб “Рух” та його засновник Григорій Козловський продовжують активно допомагати українським захисникам, — цього разу передали 45-ій окремій артилерійській бригаді Збройних сил України сім квадрокоптерів. Дружина Григорія Козловського – Юлія заробила своєю підприємницькою діяльністю 4 мільйони 976 тисяч гривень. Автомобіль, на якому Симоненко виїжджав до іншої країни, зареєстровано на компанію ТОВ «ХОЛДІНГ “ГРАНД ГОТЕЛЬ”». Ексголова Закарпаття Геннадій Москаль ще 2017 року назвав компанію Козловського головним виробником сигарил для контрабанди до Європи.

У копіях документів (щоб прочитати повні тексти листів, проскрольте статтю до кінця) згадуються “Винниківська тютюнова фабрика” і ТОВ “Марвел”. Йдеться про розслідування ще однієї “тютюнової” схеми – ухилення від податків за допомогою поклейки акцизу для сигарил на сигаретні пачки. Серія перевірок продемонструвала, що ми є добросовісним українським платником податків. Сума податків, сплачених до бюджету в 2017 році, становила 1,6 млрд грн.

Ми спробували зв’язатись і з іншими співвласниками «Краківського ринку» у надії, що хтось надасть детальніше пояснення. На прохання представника компанії навіть передали офіційний письмовий запит керівництву ТОВ «Краківський ринок». І оренду землі, і містобудівні обмеження в історичному ареалі міста компанія отримала досить просто. Приватна власність плюс важлива соціальна складова проєкту – хіба можна не погодити? Тому вже менше ніж за два роки новий медичний центр площею понад 4000 м2 збудували.

А це гроші, які могли б піти на виплати пенсій і зарплат бюджетникам. І раз влада закриває очі на такі втрати скарбниці, отже серед чиновників є ті, кому це вигідно. У 2020 році біля Винниківського озера планували збудувати 12 котеджів з медпунктом, а також підвести трамвайний маршрут зі Львова.

Григорій Козловський народився 1 лютого 1971 року у місті Городиславичі Львівської області. Вищу освіту здобував у Торгово-економічному інституті Львова. Спеціальність – «бухгалтерський облік та аналіз господарської діяльності». Представником Козловського в суді, за даними «Судової влади», був депутат Львівської міської ради Олексій Різник.

Львівська тютюнова фабрика раніше орієнтувалася переважно на випуск дешевих сигарет. Однак у 2016 році компанія почала нарощувати і частку елітніших “сигарил” – мініатюрних сигар з пресованого тютюну. У ЗМІ та в експертних колах вже неодноразово звучала інформація, що міністерство фінансів з ініціативи великих міжнародних тютюнових компаній розробило законопроект, який фактично встановлює мінімальні ціни на сигарети на рівні 26,8 грн. Розслідування справи про постачання сигарет в Угорщину може стати “лакмусовим папірцем” і показати, наскільки влада готова боротися з високомаржинальною корупцією. Підприємствоконтролюєодіозний бізнесмен і депутат облради Григорій Козловський, якого в ЗМІ вже не раззвинувачувалив причетності до контрабанди, хоч він істверджував, що працює винятково за законом.

Нелегальна математика

У поточному році, невиконання зазначеного плану може сягнути понад 10 млрд грн. За даними тих самих Japan Tobacco International, у цьому році нелегальний ринок сигарет в Україні виріс на 70%. За даними KANTAR, Григорій Козловський частка такої торгівлі зараз трішки вища за 7 відсотків від усієї торгівлі сигаретами. Якби в Україні існували номінації регіонів, то Закарпаття застовбило б за собою статус «контрабандні ворота країни».

Журналісти та ринкові аналітикиповідомляли, що Винниківська тютюнова фабрика виробляє 62% нелегальних сигарет. Крім Marvel, це торгові марки Jin-Ling, Compliment, Strong, Lifa, LS, “Київ”. Не можна виключати й того факту, що навіть якщо дійсно ТОВ «Тютюнова компанія “Південна» відмовилася від співпраці з підприємствами Козловського за одними договорами, вона не уклала з ними нових угод. Таким чином було подано п’ять позовів від Козловського, два — від ТОВ «Марвел інтернешнл Тобакко Груп» і три — від ТОВ «Винниківська тютюнова фабрика». Вони полягають у тому, що правка сформульована юридично некоректно і передбачає лише один рівень оптовика, який повинен продавати товар з фіксованою маржею. Тимчасом ліцензії на оптову торгівлю отримують і афільований дистриб’ютор виробника, і “Тедіс”, і роздрібна мережа.

Нещодавнє постачання цигарок до Угорщини вже викликало грандіозний скандал. За нашими даними президент Володимир Зеленський вже викликав на розмову голову Митної служби. Отримувач контрабандних сигарет – польська компанія Crystal Invest із українськими власниками. Її заснував син екс-заступника міністра транспорту та зв’язку Володимира Бадагова – В’ячеслав Бадагов, про що сама компанія повідомляє на своєму сайті та в профілях у соціальних мережах.

Зокрема, йшлося про маніпуляції з ПДВ, завдяки яким керівництво фабрики у 2019 році через безтоварні операції «відмило» близько 60 млн. Ані «Марвел Інтернешнл Тобакко Груп», ані «Винниківська тютюнова фабрика» не є власниками виробничих приміщень у Винниках. За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, їхнім власником є Софія Максимець-Козловська, донька Григорія Козловського. Натомість, торговельні марки сигарет, які виробляють у Винниках – Marvel.

Продукція “Винниківської тютюнової фабрики” залишається основною на ринку нелегальних цигарок, переважно завдяки “схемі Duty Free”, коли призначені для безмитної торгівлі та експорту пачки продаються на внутрішньому ринку. Загальні збитки від такої нелегальної торгівлі експерти оцінюють у 20 млрд грн. Посісти місце транснаціоналів зараз намагається один з найбільших українських виробників – Винниківська тютюнова фабрика, яка знаходиться біля Львова. Підприємство входить до Marvel international tobacco Group, що належить депутату Львівської облради Григорію Козловському та його партнеру – львівському бізнесмену Олександру Свіщову. У 2020-му, за даними YouControl, виторг фабрики склав 1,2 млрд грн.

По-друге, не постраждає від законодавчої ініціативи і Винниківська тютюнова фабрика на Львівщині, що належить Григорію Козловському. Фабрика виробляє сигарили, а правка Дубінського стосується лише сигарет. Власник – Григорій Козловський, який є депутатом Львівської обласної ради. У нього також є партнер, депутат Львівської міської ради Олексій Різник.

Згідно з нею, договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі «Винниківської тютюнової фабрики» скасовується, а компанія переходить у власність колишнього засновника – Руслана Бицького. Голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев вважає, що Винниківська тютюнова фабрика, яку контролює бізнесмен Григорій Козловський, поступово переходить у “біле” поле. Про це він сказав у інтерв’ю Економічній правді, коментуючи боротьбу з чорним ринком підакцизних товарів.

Лише 2021 року, як підрахувала компанія TNS Kantar, рівень нелегальної торгівлі сигаретами досяг 12,8% – такого показника в історії України ще не було. У середньому без сплати акцизів у країні продають 6,5 млрд цигарок. Одним словом, Козловський Григорій Петрович уміє надувати не тільки щоки, а й держбюджет. А це гроші, які могли б піти на виплати пенсій та зарплат бюджетникам. І якщо влада заплющує очі на такі втрати скарбниці, то серед чиновників є ті, кому це вигідно.

Розрахунки щодо розміру маржі, судячи з тексту стенограми, наведені не були. ЕП ознайомилася ізстенограмоюзасідання податкового комітету, на якому поправка була внесена в законопроект. “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального”. Насправді структура цього ринку трохи складніша і учасників там більше. Більшу частку нелегальної тютюнової продукції склала продукція маркована “Duty Free” – 10,8%.

Наскільки вони в цьому або зацікавлені, або не зацікавлені, я зараз сказати не можу. Але те, що в цьому напрямі результати є погані, це однозначно”, – каже керівник аналітичного напрямку мережі “АНТС” Ілля Несходовський. Найбільша проблема – сигарети, марковані як Duty Free, тобто для продажу в точках безмитної торгівлі в аеропортах і на кордонах.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.